تبلیغات
حجاب تاج بندگی - نحوه پوشش والدین

حجاب تاج بندگی


یکی از دوستان خاطره ای را برای ما تعریف کرد ،گفته بود یک روز به اتفاق خانواده به حرم  حضرت معصومه(س) مشرف شدیم ،دختر کوچکم با من بود بعد از زیارت وقتی که بیرون آمدیم.در میان راه آیت الله بهجت(رحمه الله) را دیدیم.به خانواده گفتم:یک لحظه صبر کنید.من این کوچولو را پیش آقا ببرم تا دستی به سرشان بکشند و در حقشان دعا کنند.

خدمت آقا رسیدیم و عرض ادب کردیم.آقا وقتی دیدند ایشان پنج ساله است و چادر مشکی به سر داشت،دستی به سرش کشید و محبت کردند.دوست ما می گفت چادر دخترم از این چادرهای عربی که از پایین تا بالا دوخته شده بود.آقا چشمانش که به این نوع چادر افتاد،گفتند:«اگر چیزی بگویم از من می پذیری»گفتم :بله،گفتند:وسط این چادر را چاک بده.گفتم :چرا؟ایشان فرمودند:می خواهم رو گرفتنن را یاد بگیرد.

به نظر شما حجاب ،رعایت حجاب و نحوه پوشش والدین باید چگونه باشد؟

باید از همان ابتدای زندگی،مسئله حجاب را با پوششی که در خانه داریم،به طور عملی،به بچه ها نشان دهیم.همین که به حد تشخیص رسیدند،باید برای ورود در مواقع خاص مثلا اتاق خواب و... اجازه بگیرند.

اگر حجاب والدین کامل باشد،بچه ها از والدین الگو می گیرند،و بچه ها یشان با حجاب می شوند.ولی اگر ماهواره در خانه راه پیدا کند یا خدای نکرده سی دی های مبتذل به خانه بیاید،اثرات مخربی را به همراه می آورد.

برچسب ها: چادر، رو گرفتن، حجاب، رعایت حجاب، نحوه پوشش والدین، الگو پذیری، ماهواره،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 4 اسفند 1392 توسط : هوازاده