تبلیغات
حجاب تاج بندگی - حجاب،حس ارزشمندی یک زن است

حجاب تاج بندگی

از نظر روانشناسی، مهم ترین دلیل رشد انسان در میزان ارزشی است که افراد برای خود در نظر دارند و می‌توان گفت؛ بهترین و تاثیر گذارترین دلیل رشد روانی و شخصیتی انسان، سطح حرمت خود اوست.

«سطح حرمت» در برقراری ارتباطات عاطفی و اجتماعی تاثیر دارد و از دلایل تعیین کننده در تشکیل الگوهای رفتاری و عاطفی است. به صورتی است که اگر فردی در ارزشمندی‌هایش به ناتوانی برسد از آشکار شدن ناتوانی‌هایش می‌ترسد و صحنه را ترک می‌کند، در صورتی‌که خلاقیت با سطح حرمت ارتباطی مستقیم دارد.

آیا عریان شدن و کشاندن رفتارهای جنسی به کوچه و بازار به انسان ارزش می دهد؟ آیا فرد به حس ارزشمندی می‌رسد؟

شاید یک احساس موقت و زود گذر به فرد دست دهد، ولی افراد کمی هستند که این حالت و رفتار را ارزش به حساب بیاورند.

امّا برخی که این نقص و کمبود را در خود می‌بینند، در جستجوی این هستند که مورد قبول بقیه واقع شوند و از طریق عرضه جسم و اندام خود در این راه سعی می‌کنند، تا به یک صورتی احساس ارزشمندی از دست رفته‌ی خود را جبران کنند، امّا فردی که حجاب دارد هیچ وقت چنین نیازی را حس نمی‌کند. از دید او، راه حل این نوع ارزش این است که خودش را از دسترس نامحرمان دور کند و عزت و ارزش خود را پایین نیاورد.

رسیدن به این حس ارزشمندی استوار، رفتن و جستجو کردن و بدست آوردن صفات ارزشمند و استوار است. فردی که حجاب دارد خود را از دسترس نامحرمان و اشخاص بیگانه دور نگه می‌دارد و با این حرکت سطح ارزشمندی خود را بالا می‌برد.

بدون شک، اگر خانم‌ها این معنی را کاملا درک کنند، به پوشش و پنهان کردن اندام و جسم خود بیشتر تمایل نشان می‌دهند و متوجه می‌شوند که راه احساس ارزشمندی در دسترس بودن و مورد تایید و قبول واقع شدن لحظه به لحظه نیست. «راسل» می‌گوید: «از لحاظ هنری، مایه تاسف است که بتوان به آسانی به زنان دست یافت.»

بنابراین؛ حجاب باعث می‌شود تا این احساس ارزشمندی در فرد بوجود آید و با این احساس، جایگاه بلند مرتبه‌ای برای خانم‌ها بوجود می‌آورد و برای آقایان محدودیت ایجاد می‌کند. هر چند به خانم‌ها گفته می‌شود که با پوشش بیرون بیایید، ولی در واقع می‌خواهد به آقایان گفته شود که استفاده جنسی در همه جا ممنوع است. چون پر نفوذترین کانال حسی آقایان چشم است که راه آن را نمی‌توان سدّ کرد.

برچسب ها: حجاب، حس ارزشمندی، سطح حرمت، الگوهای رفتاری، ارزش، جایگاه ارزش زن، ارزشمندی استوار،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 30 دی 1392 توسط : هوازاده