تبلیغات
حجاب تاج بندگی - اسلام و مُدگرایی2

حجاب تاج بندگی

نوع استفاده از پوشش و مد، در واقع فرهنگ یا ذره‌ای از فرهنگ یک جامعه را نشان می‌دهد. باید پوشش ونوع مدی که انتخاب می‌کنیم  درست و مثبت باشد.

نوع پوشش و آرایش درون انسان را نشان می‌دهد. بعضی‌ها لباس‌هایی با مدل‌های مختلف و آرایشی زننده به خیابان می‌آیند تا یک جورایی بودن خود را اثبات کنند و بعضی‌های دیگر، به دنبال آن‌ها به صورت تقلیدی و برای اینکه شبیه آن‌ها بشوند، راه آن‌ها را ادامه می‌دهند.

در کشورهای غربی بعضی از گروه‌ها و حزب‌ها؛ مثلا شیطان پرستان برای خود شعارهایی در نوع پوشش، نوع آرایش مو و چهره و غیر دارند و استفاده از این نوع پوشش و آرایش آنان، می‌توان این را برداشت کرد که به آن گروه‌ها وابسته و آنان را قبول دارند. امّا خوب است که قبل از استفاده  از این مدها، باید شناخت کاملی در مورد گروه‌ها و مقصد و باورهای آن‌ها بدست آورد و گرنه باعث تقلید کورکورانه می شود.

در واقع نمی‌شود که مدگرایی را قبول نکرد ولی قبول آن بدون تحقیق و منطق درست و عاقلانه نیست. اگر طراحی لباس و مدهایی که برای لباس‌ها انتخاب می‌شود، با فرهنگ و مذهب، هماهنگی داشته باشد، اشکالی را بوجود نمی‌آورد و اگر طراحی مد با فکر و اندیشه و مطابق با فرهنگ ما پیش رود، بهترین راه‌حل برای برخورد با مد و مد گرایی است.

در نتیجه؛ اگر مدگرایی و نوگرایی از زیاده خواهی و تقلید کورکورانه و چشم به هم چشمی به دور باشد، ایرادی ندارد.
برچسب ها: مد، مدگرایی، فرهنگ، گروه ها، ذات تنوع طلب انسان، طراحی مد، نوگرایی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 مهر 1392 توسط : هوازاده