تبلیغات
حجاب تاج بندگی - حجاب و رشد شخصیت انسان

حجاب تاج بندگی

تعریف شخصیّت بدین معنی است؛ مجموعه‌ای از خُلقیات و صفات و حالات جسمی و روانی که هر انسان دارد و باعث می‌شود، تا از  یکدیگر تشخیص داده شود. در واقع هر انسانی برای خودش شخصیّتی دارد که با همان ویژگی که دارد می‌شناسند.

انسانی که رشد پیدا کرده، کسی است که نیازهای جسمانی، وابستگی و ایمنی را پشت سر گذاشته و به فکر استفاده از توانایی‌های خود است و به این فکر می‌کند که خود را به مرحله‌ی انجام و عمل برساند.

یک از عوامل مؤثر در رشد شخصیّت انسان، برآوردن عاقلانه نیازهای روانی است که حیوان‌ها این نوع نیازها را ندارند. در واقع انسان سالم نیازهای روانی مثل؛ گرسنگی، تشنگی و غیره خود را از راه عاقلانه برآورده می‌کند، ولی اشخاص ناسالم از راه‌های غیر عاقلانه.

به نظر شما، آیا رشد شخصیّت با رعایت به وجود می‌آید یا با رعایت نکردن حجاب؟

کسی که همیشه نگران زیبایی خودش است و برای اینکه بودنش را اثبات کند و زیبایی خود را معرفی کند، در این راه تلاش می‌کند.
آیا این شخص بهتر می‌تواند استعدادهای خود را بشناسد و به مرحله‌ی انجام برساند؟ آیا همیشه به فکر نیازهای جسمی و سطحی بودن، به انسان امکان رشد می‌دهد؟ و آیا برای اینکه خودش را پیدا کند، به خودنمایی و جلب توجّه دیگران بپردازد؟

کسی که مدیریت و کنترل خود و زندگیش را ندارد، در پیدا کردن حس شخصیّت خود دچار شکست شده است، تا چه برسد به این که شخصیّتش را به رشد و تعالی برساند؛ چون سلیقه و خواسته‌های دیگران بر او تاثیر می‌گذارد و یک جوری زندگی می‌کند که دیگران دوست دارند نه آن طوری که خودش دوست دارد.

زن هم باید مثل مرد برای اینکه رشد و تکامل پیدا کند تلاش کند. کسی که با نشان دادن زیبایش و انتخاب پوششی خاص در فکر جلب توجّه دیگران تلاش می‌کند، در واقع می‌خواهد تا با این وسیله بر جذابیت‌های ظاهری خودش و نه با اصالت و ارزش‌های بلند خود، جایی در جامعه پیدا کند. در واقع، او از این راه می‌خواهد بگوید که آنچه برایش اصل است و مهم است زن بودنش است نه انسانیتش.

این شخص قبل از اینکه همه اسیرش شوند، خودش اسیر خودش است؛ مثل مغازه‌داری که همیشه به فکر تغییر ظاهر و تغییر دکوراسیون خود است و فرصت فکر کردن به آرزوهای بزرگ را پیدا نمی‌کند.

برچسب ها: شخصیت، خلقیات، صفات، پوشش، حجاب، نیازهای روحی و روانی، رشد و تکامل،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 8 آبان 1392 توسط : هوازاده