تبلیغات
حجاب تاج بندگی - آیا حجاب زمینه تحریک را ایجاد می کند؟

حجاب تاج بندگی

برخی از خانم‌ها، معنی حجاب را تنها پوشش اندام می‌دانند و فکر می‌کنند که بی‌حجابی و کم‌حجابی  مخصوص کسانی هستند که پوشیدگی اندامشان کامل نیست. در صورتی که این اشتباه است؛ در واقع برخی هستند که حجابشان  بیشتر از افرادی است که حجاب کم دارند ولی توجّه نامحرمان را به خود جلب می‌کنند.

اولین مرحله حجاب، پوشش درست و مناسب است. موقعی پوشش کامل شناخته می‌شود که تمامی رفتارهای فرد براساس نظم شکل گرفته باشد. بعضی وقت‌ها پوشیدگی نیز مثل برهنگی تحریک آمیز است، لباس و پوششی که تمامی برجستگی‌های اندام را نپوشاند و باعث شود که زیبایی دو برابر شود، این لباس و پوشش وسیله‌ی خودآرایی است و نه وسیله‌ی پاکدامنی.

حجاب فقط لباس و یا پارچه‌ای نیست که پیکر را بپوشاند؛ بلکه وسیله‍‌ای است برای پاک ماندن زن و همین‌طور پاک ماندن جامعه و وسیله‌ است برای جلوگیری از خطرهایی که آدمی به دیگری می‌رساند و دیگری به آدمی.

بنابراین؛ اگر خانمی پوششی را انتخاب کند که با آن زمینه‌ تحریک یا بخواهد با آن رفتار زشتش را پنهان کند و یا اینکه در حال پوشیدگی، با حالات و رفتار و طرز صحبت کردنش زمینه‌ی هیجان و جلب توجّه اشخاص را به وجود آورد، آن شخص را نباید با حجاب تلقی کرد.

برخی افراد با دیدن شکل و ظاهر لباسی که اندام و بدن را نشان می‌دهند، تحریک می‌شوند. اگر برجستگی‌های بدن در لباس نشان داده شود، در واقع ظاهر ساختن برجستگی‌های بدن با لباس مثل برهنه بودن دست کمی ندارد.
برچسب ها: حجاب، پوشش اندام، بدحجابی، کم حجابی، برهنگی، وسیله خودآرایی، پاکدامنی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 آذر 1392 توسط : هوازاده