تبلیغات
حجاب تاج بندگی - چادر،بهترین حجاب

حجاب تاج بندگی

برترین و مناسب‌ترین حجاب دین اسلام که در قرآن و زندگی ائمه(ع) آمده و از آن نشأت می‌گیرد، چادر است.
چادر، بیشتر از لباس‌های دیگر اندام و حرکات بدن را می‌پوشاند و عزّت و تواضع زن را در برابر قانون‌های اسلام نشان می‌دهد. چادر، باعث می‌شود تا جوانب خوبی از جمله؛ پاکدامنی، متانت و حیای زن را نشان دهد و  یک جورایی با این نوع پوشش نسبت به پوشش دیگر، یک نوع جواب منفی باشد برای افرادی که چشم پاکی ندارند.

چادر مشکی، نگاه‌ها را می‌شکند. در کتاب روانشناسی رنگ‌ها درباره تاثیر بعضی از رنگ‌ها نوشته شده بود، بعضی از رنگ‌ها در بوجودآمدن تشنگی، آرامش و عصبانیت و برانگیختن غریزه‌ی جنسی مؤثر هستند و رنگ مشکی شور و هیجان شهوت را کم می‌کند. امام صادق(ع) در این باره به حنان بن شدیر که دمپایی سیاه پوشیده بود فرمود: «آیا نمی دانی رنگ سیاه مایه ی تقلیل شهوت است.»[1]

چادر مشکی و ایجاد دلمردگی!!!
بعضی‌ها، می‌گویند؛ خانم‌ها با پوشیدن چادر مشکی زندانی می‌شوند و دچار افسردگی و دلمردگی می‌شوند .
همانطور که در پست‌های قبلی گفته شده است؛ اسلام درباره‌ی خودآرایی و آراستگی سفارش زیاد کرده و در حدیثی پیامبر(ص) به زنان امر می‌کند تا دستان خود را خضاب کنند و به زنانی که شوهر دارند برای شوهر خود آرایش کنند و زنانی که شوهر ندارند با این کار باعث می‌شود که دستانشان مانند؛ دستان آقایان نشود.

با بیان این مطلب روشن می‌سازد که رعایت تمامی آنچه که در دین اسلام درباره زنان آمده و توصیه شده مثل؛ حجاب(پوشیدن چادر)، داشتن عفّت، پرهیز از خودآرایی و خودنمایی را دل مردگی نسبت نمی‌دهد.

پی‌نوشت:
[1].وسایل الشیعه،ج3، ص 386
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 2 آذر 1392 توسط : هوازاده