تبلیغات
حجاب تاج بندگی - حجاب،زندان کردن زن !!!

حجاب تاج بندگی

بعضی‌ها، پوشش و حجاب زن را  کاری غیرعاقلانه و بدون دلیل و منطق می‌دانند، در صورتی که حجاب باعث
بالا رفتن ارزش زن و جایگاه عاقلانه و منطقی او می‌شود و بعضی‌ها هم می‌گویند؛ حجاب، از حق آزادی زن جلوگیری می‌کند و در واقع این پوشیدگی زن را زندانی شدن او می‌دانند.

در جواب باید این پرسش را مطرح کرد که بعضی‌ها تعریفی که از آزادی دارند چیست که حجاب را مانع آن می‌دانند؟

در واقع آزادی باید در چارچوبی درست و اساسی محدود شود.؛ یکی رعایت حرمت انسانی و رعایت مصلحت دیگران است.

در واقع این مطلب فرق زیادی دارد تابه زندان در آوردن. با مقید ساختن او در گرفتن روشی خاص و مناسب، در رفت و آمد با دیگران به منظور مراعات بخشی از مصالح اجتماعی به این معنی است .که قوانین الهی آزادی زن را محدود نمی کند.

با روش حفظ حجاب، از ایجاد تجاوزگری از سوی مرد و مظلومیت واقع شدن زن جلوگیری می شود و با این روش جایگاه و شرافت انسانی زن در جامعه بالا و  زن با رعایت چارچوب حجاب مورد احترام و ارزش قرار می گیرد.

حجاب مانع اجتماعی شدن زن نمی شود:

بعضی ها هم فکر می کنند که حجاب باعث محدود کردن فعالیت های زن و جلوگیری از حاضر شدن او در کار و فعالیت های تولیدی می شود.

در واقع بنای حجاب در اسلام این است که از لذت های جنسی مختص همسر مشروع باشد و با در نظر گرفتن حریم زن و مرد در جامعه به کار و فعالیت بپردازند.زن اجازه ندارد که در بیرون خانه و در اجتماع زمینه های تحریک برای مردان را بوجود آورد و مرد هم اجازه ندارد که چشم چرانی کند داشتن چنین حجابی نه تنها نیروی کار را دچار اختلال نمی کند بلکه باعث رشد و تعالی زن می شود.

برچسب ها: حجاب، ارزش و جایگاه زن، زندانی کردن، آزادی، حرمت انسانی، مصالح اجتماعی، شرافت انسانی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 4 آبان 1392 توسط : هوازاده