تبلیغات
حجاب تاج بندگی - تاثیر حجاب بر جامعه

حجاب تاج بندگی

در این پست می‌خواهیم در مورد اثرگذاری حجاب، بر مشخص کردن حسّاسیّت جنسی جامعه و اثرات ناشی از آن را بیان کنیم.

اگر اسلام، امر به حجاب نمی‌کرد، به نظر شما آیا جامعه‌ی سالم داشتیم یا نه؟ در این مطلب منظور ما از حجاب، نوع ظاهر مثل؛ نوع  رفتار ،پوشش و آرایش است.

از اثرات مهم حجاب، پوشش مناسب است تا از تحریک شدن مردانی که فعلا قصد ازدواج را چه از لحاظ مالی و خانوادگی ندارند، جلوگیری شود. اگر عامل‌های تحریک کننده در جامعه نباشد، افراد، کمتر مورد تحریک جنسی قرار می‌گیرند؛ چون غریزه جنسی به گونه‌ای است که فرد هر چه قدر در معرض این عامل قرار بگیرد میل به آن می‌آورد.

بعضی از افراد می‌گویند؛ اگر حجاب برداشته شود، افراد کم کم به جنس مخالف عادت می‌کنند و به یک مسئله عادی تبدیل می‌شود و مشکلاتی دیگر برای جامعه پیش نخواهد آمد. امّا باید گفت؛ که این غریزه و میل جنسی با عادت کردن و عادی شدن خاموش نمی‌شود، بلکه باعث می‌شود که سطح توقع جنسی افراد بالا رود.

یکی دیگر از آسیب‌های بی‌حجابی این است که زنان را به سمت زیباتر نشان دادن خود در سطح جامعه جهت می‌دهد و مسلما مردی که همسر زیبا هم داشته باشد با دیدن زنانی که با انواع چهره‌ها و آرایش‌ها خود را نشان می‌دهند، زنان جامعه را زیباتر از همسر خود می‌بیند و طبیعی است که ظاهر همسرش برایش عادی می‌شود و اگر مردی باشد که نگاه خود را حفظ نکند، دست به رابطه‌های پنهانی و یا طلاق نیز بزند.

در مطلب بالا گفتیم که یکی از مشکل یا مشکلات بی‌حجابی این است که وقتی زنان جامعه به زیباتر نشان دادن خود می‌پردازند، ناخواسته رقابت میان زنان دیگر بوجود می‌آید و اگر فرهنگ خودنمایی و ظاهر ساختن زیبایی در جامعه شیوع پیدا کند، دخترانی که ظاهر زیبایی ندارند، بعید نیست که با مشکل ازدواج رو به رو شوند.

از نکات مثبت حجاب در سطح جامعه این است که وقتی مرد قبل از ازدواج انواع زنان را با آرایش و زیبایی متفاوت رصد نکرده باشد، وقتی که ازدواج می کند ظاهر همسرش برایش جذابیت دارد و همسرش را با زنان دیگر مقایسه نمی‌کند.

یکی از نکات مثبت در جامعه‌ای که عوامل تحریک کننده کمتر است، این است که محیط کار، از هر گونه اندیشه‌ها و رفتار جنسی دور می‌شود و باعث پیشرفت می‌شود، پس حجاب و پوشش مناسب علاوه بر اینکه از تحریک افراد جلوگیری می‌کند و اینکه با پایین در نظر گرفتن سطح حسّاسیّت جنسی جامعه، مردان از مقایسه کردن زنان دیگر نسبت به همسران خود جلوگیری می‌شود و جذابیّت زنان نیز حفظ می‌شود و باعث استواری خانواده‌ها هم می‌شود و در نهایت، بازده و نتیجه‌ی محیط کار جامعه بالا می‌رود.
برچسب ها: حجاب، بی حجابی، عوامل تحریک کننده، حسّاسیّت جنسی، آسیب‌های بی‌حجابی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 18 مهر 1392 توسط : هوازاده