تبلیغات
حجاب تاج بندگی - مضرات ماهواره

حجاب تاج بندگی

فضای جدید شبکه‌های ماهواره‌ای در این زمانه باعث بوجود آمدن اثرات نامناسب فردی و اجتماعی بر روی افراد جامعه شده است؛ بعضی از شبکه‌های ماهواره، برنامه‌هایی را که پخش می‌کنند که با ارزش‌های ایرانی و اسلامی و فرهنگ جامعه ما متضاد است و اغلب برنامه‌های آن یک جورایی سبک زندگی نامناسب را تبلیغ می‌کنند و همین امر باعث الگوسازی و انتقال پیام برای افراد و یا مخاطبان آن برنامه‌ها می‌پردازد.

آسیب شناسان معتقدند که بیشترین مخاطبان این برنامه‌های ماهواره‌ای زنان و دختران هستند، در واقع این گروه از مخاطبان دارای اهمیت‌های هستند ،چه از نظر خرید اجناسی که ماهواره تبلیغ می‌کند و چه از نظر اینکه این گروه از مخاطبان باعث رواج انواع مدها می‌شوند.

سوغات برنامه‌های ماهواره‌ای؟
وقتی حرف از برنامه‌های ماهواره‌ای و الگو گرفتن زنان و دختران می‌شود، اکثر نگاه‌ها رو به سوی پوشش و مدهایی است که این گروه در مکان‌های عمومی و مناطق مختلف شهر استفاده می‌کنند.

شبکه‌های ماهواره‌ای در واقع باعث می‌شوند تا جوانان به انحراف کشیده شوند و باید دقت داشت که چون دشمن نتوانست در جنگ نظامی بر ما غلبه کند از ایده‌های نوین، مثل؛ برنامه‌های ماهواره‌ای استفاده می‌کند و هدفش این است که با حمله و هجوم فرهنگی به نظام اسلامی ما آسیب وارد کند و از یک سو زنان و دختران جوان، با دیدن فیلم‌ها و سریال‌هایی که شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌کند، به تقلید در نوع پوشش و آرایش خود می‌پردازند و همین امر در دراز مدت باعث می‌شود تا عزّت و شرف و بزرگواری در میان افراد جامعه از بین برود و همچنین باعث می‌شود تا پرده‌های حیا در بین دختران و پسران گسسته شود و با این کار و گذشت زمان باعث رشد و بوجود آمدن انواع ناهنجاری‌هایی در جامعه از جمله؛ فساد و افزایش آمار طلاق به دلیل بدبینی همسران به همدیگر شود.

داروهای ماهواره‌ای:
تبلیغ کردن درباره انواع داروهای چاقی، لاغری، افزایش قد و غیره و تبلیغ انواع لوازم آرایشی یکی دیگر از مضرات برای مخاطبان به خصوص زنان و دختران است. کالاهایی که نشانی فروشنده نوشته نشده است و تنها از طریق تلفن و دادن نشانی تحویل داده می‌شود که در صورت بوجود آمدن مشکل برای مصرف کنندگان پیگیری قانونی وجود ندارد.

مطالبی که در بالا بیان شده فقط بخشی از مضرات ماهواره است و اینکه فقط با پارازیت انداختن و یا خراب کردن و از بین بردن دیش‌های ماهواره، نمی‌توان از افزایش این ناهنجاری‌ها جلوگیری کرد.
برچسب ها: ماهواره، ناهنجاری، الگوسازی، هجوم فرهنگی، داروهای ماهواره ای، مضرات ماهواره،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 اسفند 1392 توسط : هوازاده